Najważniejsze wieści w skrócie

Zapraszamy na XXVII Międzynarodowy Bieg po Plaży "Jarosławiec 2017", który odbędzie się w niedzielę 2 lipca 2017 roku.

XXIV Międzynarodowy Bieg po Plaży - relacja

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Modliszewski    czwartek, 17 lipca 2014 09:32

W niedzielę, 6 lipca w Jarosławcu odbył się XXIV Międzynarodowy Bieg po Plaży. Słoneczna pogoda oraz duża liczba zawodników po raz kolejny pozwoliły stworzyć wspaniałą atmosferę dla Jarosławieckiego święta. Tym razem rekord frekwencji biegu głównego poprawiono o 7 osób, metę przekroczyło 729 biegaczy.

Jarosławieckie święto to nie tylko Bieg po Plaży, to także biegi towarzyszące, w tym roku odbyły się:

  • II Rekreacyjny Bieg „Podziel się życiem” w ramach akcji „Tak dla Transplantacji”,
  • II Bieg Milusińskich „W pogoni za …”,
  • XXIV Ogólnopolskie Biegi Młodzieżowe „Powitanie Lata2014”,
  • XIX Ogólnopolski Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca”,
  • III Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegach Przełajowych.
     

Gościem honorowym biegu był Artur Barciś - polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, także reżyser.

Patronów imprezy reprezentowali m.in.: Wojciech Kudlik – Ministerstwo Sportu i Turystyki, Marian Sypniewski – Polski Komitet Olimpijski, Andrzej Jakubowski – Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Zbigniew Polakowski – Wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, płk SG Grzegorz Skorupski Komendant COS SG w Koszalinie, Henryk Paskal – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów.

Podczas biegowej niedzieli nie zabrakło również Olimpijczyków: Jana Huruka, Kazimierza Adacha, Jana Dydaka, Barbary Madejczyk,  oraz reprezentantów wielu imprez biegowych, m.in: z Berlina, Wrocławia, Piły, Torunia, Lublińca, Łowicza, Kołobrzegu, Legnicy i Grodziska Wielkopolskiego.

Już od wczesnych godzin rannych biegowe zmagania można było śledzić na żywo na antenie telewizji Polsat, Polsat News i na falach rozgłośni Radia Koszalin. W Jaroslawcu pojawili się reporterzy Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, Głosu Koszalińskiego, Głosu Pomorza, Dziennika Bałtyckiego, Obserwatora Lokalnego, Portalu Maratony Polskie.

Łącznie we wszystkich biegach udział wzięło 1190 zawodników m.in. z Polski, Kenii, Ukrainy, Białorusi. W organizację imprezy zaangażowanych było około 250 osób (obsługa biura zawodów, wyznaczenia i zabezpieczenia trasy - Straż Graniczna, Policja, Straż Gminna, strażacy z jednostek OSP, ratownicy medyczni, sędziowie, obsługa punktów żywieniowych).

II Rekreacyjny Bieg „Podziel się życiem” w ramach akcji „Tak dla transplantacji”

Rekreacyjny Bieg „Podziel się życiem” w ramach akcji „Tak dla transplantacji” zgromadził na starcie 10 osób po transplantacji oraz wiele osób wspierających.. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

II Bieg Milusińskich „W pogoni za …”

Aż 139 uczestników w wieku do lat 6, z numerem na piersiach wraz z  „Mewusiem” - maskotką pokonało dystans 120 m, aby na oczach kilku tysięcznej widowni przekroczyć jarosławiecką metę.

Cieszymy się z tak dużego zainteresowania tym biegiem. Państwa udział i chęć uczestnictwa waszych milusińskich, pozwoli zaszczepić w nich zdrowy i aktywny styl życia. Bieg ten wpisał się już na stałe w program Międzynarodowego Biegu po Plaży.

Komunikat końcowy – BIEG MILUSIŃSKICH

XXIV Ogólnopolskie Biegi Młodzieżowe „Powitanie Lata”

XXIV Ogólnopolskie Biegi Młodzieżowe „Powitanie Lata” rozpoczęły biegowe święto w Jarosławcu. W ośmiu biegach młodzieżowych wystartowało łącznie 210 dzieci i młodzieży.

Zwyciężyli:

500m dziewcząt rocznik 2005 – 2006 startowało 17 zawodniczek:

  1. Konkol Adrianna – Ekoludek Szczenurze
  2. Łosiuk Maja – Warszawa
  3. Bieńkowska Aleksandra – Kolonia „Żyj kolorowo”
  4. Barówka Julia – Katowice
  5. Pakos Milena – Wilkowice
  6. Kokocińska Ola – Wieluń

500m chłopcy rocznik 2005-2006, startowało 32 zawodników:

  1.    Wilczewski Jakub – MKS Święc Sławno
  2.    Hoszen Maciej – Nysa
  3.   Rydlewski Dominik – Nysa
  4.    Antkiewicz Olaf – Olecko
  5.  Wróblewski Kacper – Leśnica
  6.  Popławski Kacper – Łódź

500m dziewcząt rocznik 2003-2004, wystartowało 33 zawodniczek:

  1. Strąk Aleksandra – Nysa
  2. Malcarek Paulina – Warszawa
  3. Gotlib Kornelia – Piła
  4. Dybczak Marta – Katowice
  5. Piotrowska Rozalia – Olecko
  6. Brodziak Dominika – Nysa

500 m chłopców rocznik 2003-2004, startowało 46 zawodników:

  1. Lewandowski Filip – Lębork
  2. Szczepaniak Konrad – Ekoludek Szczenurze
  3. Leśniewski Gracjan – MKS Święc Sławno
  4. Musiał Bartosz – Koszalin
  5. Karaszewski Mateusz – Bydgoszcz
  6. Borowski Jakub – Słupsk

1000m dziewcząt rocznik 2001-2002, startowało 26 zawodniczek:

  1.    Ligocka Marta – Nysa
  2.    Zaklukiewicz Alicja – Nysa
  3.     Barcik Nina – Nysa
  4.     Zając Weronika – Ekoludek Szczenurze
  5.    Popik Zuzanna – Przeźmlekowo
  6.    Walaszczyk Daria – Budzyń  

1000m chłopców, rocznik 2001-2002, startowało 26 zawodników:

  1. Struniawski Jakub – Kołczygłowy
  2. Hołuj jakub – Nysa
  3. Rajca Adam – Katowice
  4. Spurek Dominik – Sławno
  5. Janczylik Dymitr – Słupsk
  6. Monarczyk Arkadiusz – Szczecin

1000m dziewcząt, rocznik 1999-2000, startowało 8 zawodniczek:

  1. Kowal Agnieszka – UKS Czarni Pieszcz
  2. Drumowicz Dominika – Lubliniec
  3. Tondytko Alicja – Kłodzko
  4. Bajura Marta – Katowice
  5. Skutta Anastazja – Katowice
  6. Wlentek Marta – Katowice

2000m chłopców, rocznik 1999-2000, startowało 22 zawodników:

  1. Biskup Marcin – Bydgoszcz
  2. Jefimczyk Norbert – Damnica
  3. Kryzel Daniel – Kołczygłowy
  4. Przyborowski Piotr – Bydgoszcz
  5. Kurkul Jan – UKS Czarni Pieszcz
  6. Pacenko Rafał – ZS Postomino

Biegi Młodzieżowe – wyniki

XIX Ogólnopolski Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca”.

Na linii startu XIX Ogólnopolskiego Biegu Samorządowego „Bursztyn Jarosławca” stanęło 88 samorządowców (radni powiatowi, miejscy, gminni, Wójtowie, Burmistrzowie, pracownicy Urzędów i goście zaproszeni) to o 30 zawodników więcej niż w ubiegłym roku.

Zwyciężyli:

 Mężczyźni:

  1. Derdowski Michał
  2. Guzowski Dariusz
  3. Prochna Krzysztof
  4. Uldynowicz Łukasz
  5. Pabich Krzysztof
  6. Dubiel Janusz
  7. Cichoń Maciej
  8. Wałkiewicz Paweł
  9. Lastowski Waldemar

10. Bajstok Paweł

Kobiety:

  1. Albrycht Katarzyna
  2. Borek Monka
  3. Pobłocka Bożena
  4. Smarzewska Justyna
  5. Miedzińska Dorota
  6. Kwapis Olga
  7. Grzecza Jolanta
  8. Włodarczyk Anna Maria
  9. Banasik Agnieszka

10. Marciniak Sabina

Pełne wyniki XIX Ogólnopolskiego Biegu Samorządowego „Bursztyn Jarosławca”

Oprócz klasyfikacji ogólnej prowadzono także kategorię drużynową (drużyna w składzie 3 – osobowym , w tym obowiązkowo jedna kobieta).

Klasyfikacja drużynowa :

  1. UM Gliwice,
  2. UG Sławno,
  3. UM Piła.

XXIX Międzynarodowy Bieg po Plaży „Jarosławiec 2014”

Dystans biegu głównego 15 km ukończyło 729 zawodników, w tym 138 kobiet. Zwyciężyli Daniel Muindi Muteti z Kenii, który uzyskał czas 49,25 oraz Olga Kotovska z Ukrainy z czasem 59.23 .

Najlepsi zawodnicy XXIV Biegu po Plaży

Mężczyźni:

  1. Daniel Muindi Muteti – KENIA
  2. Charles Cherviyot Toroitich – KENIA
  3. Elias Kiptum Maindi – KENIA
  4. Andrzej Rogiewicz – POLSKA
  5. Jarosław Cichocki – POLSKA
  6. Viktor Tsopa – UKRAINA
  7. Bartosz Majorczyk – POLSKA
  8. Krzysztof Bartkiewicz – POLSKA
  9. Sebastian Polak – POLSKA
  10.  Viktor Rudych – UKRAINA

Kobiety:

  1. Olga Kotovska – UKRAINA
  2. Consalater Chemtai Yadaa – KENIA
  3. Otero Gladys Kerubo – KENIA
  4. Kamila Pobłocka – POLSKA
  5. Katarzyna Albrycht – POLSKA
  6. Arleta Meloch – POLSKA
  7. Wioletta Paduszyńska – POLSKA
  8. Katarzyna Sekuła – POLSKA
  9. Katarzyna Pobłocka – POLSKA
  10. Monika Borek – POLSKA

WYNIKI XXIV Międzynarodowy Bieg po Plaży

Wyniki z podziałem na kategorie wiekowe:

K16: 16-19 lat:

  1. Paulina Kaczmarek
  2. Danuta Odor
  3. Aleksandra Jeżowska

M16: 16-19 lat:

  1. Viktor Rudych
  2. Damian Tupaj
  3. Kamil Jędrzejewski

K20: 20-29 lat:

  1. Kamila Pobłocka
  2. Wioletta Paduszyńska
  3. Katarzyna Sekuła

M20: 20-29 lat:

  1. Daniel Muindi Muteti
  2. Andrzej Rogiewicz
  3. Viktor Tsoba

K30: 30-39 lat:

  1. Olga Kotowska
  2. Consalater Chemtai Yadaa
  3. Katarzyna Albrycht

M30: 30-39 lat:

  1. Charles Cheuiyot Toroitich
  2. Elias Kiptum Maidi
  3. Krzysztof Bartkiewicz

K40: 40-49 lat:

  1. Ewa Huryń
  2. Lucyna Poznańska
  3. Justyna Thiel

M40: 40-49 lat:

  1. Jarosław Cichocki
  2. Piotr Chodorowski
  3. Piotr Pobłocki

K50: 50-59 lat:

  1. Urszula Zborowska
  2. Alina Sznabel
  3. Danuta Kusiak

M50: 50-59 lat:

  1. Zenon Hurtyna
  2. Czesław Sienkiewicz
  3. Józef Kawecki

K60: 60-69 lat:.

  1. Ewa Karmelita
  2. Helena Majdan

M60: 60-69 lat:

  1. Andrzej Krzyszkowski
  2. Eugeniusz Jankowski
  3. Jerzy Rudnik

M70: 70-79 lat:

  1. Ryszard Ropiak
  2. Edward Kaszuba
  3. Zbigniew Wiśniewski

M80:

  1. Stanisław Niwiński

Puchar Ministra Spraw Wewnętrznych dla najlepszego strażaka otrzymał RAFAŁ SZCZUTKOWSKI.

Puchar Ministra Spraw Wewnętrznych dla najlepszego Policjanta otrzymał PAWEŁ JANKOWSKI.

Puchar Ministra Spraw Wewnętrznych dla najlepszego Funkcjonariusz Straży Granicznej otrzymał MICHAŁ JAMIO.

Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego dla najlepszej zawodniczki z terenu Rzeczpospolitej Polskiej otrzymała KAMILA POBŁOCKA.

Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego dla najlepszego zawodnika z terenu Rzeczpospolitej Polskiej otrzymał ANDRZEJ ROGIEWICZ.

Nagrodę rzeczową dla najlepszej zawodniczki z terenu Powiatu Sławieńskiego otrzymała GRAŻYNA ANTOSIK.

Nagrodę rzeczową dla najlepszego zawodnika z terenu Powiatu Sławieńskiego otrzymał WITOLD MIERZWA.

Nagrodę rzeczową dla najlepszej zawodniczki z terenu Gminy Postomino otrzymała ANETA SZOSTEK.

Nagrodę rzeczową dla najlepszego zawodnika z terenu Gminy Postomino otrzymał TOMASZ SZOPIŃSKI.

Puchar Wójta Gminy Postomino dla Najlepszego pracownika Samorządowego otrzymał MICHAŁ DERDOWSKI.

Nagrodę dla najlepszego Strażaka z Gminy Postomino ufundowaną przez bryg. Straży Pożarnej w st. spocz.  Jerzego Kasickiego otrzymał – ADAM CICHY.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację XXIV Międzynarodowego Biegu po Plaży „Jarosławiec 2014”. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom Biegu, to wasz uśmiech i zadowolenie po pokonaniu tej trudnej trasy jest dla nas największą nagrodą i poświadczeniem tego, że wszystkie nasze działania przebiegły sprawnie.

Dziękujemy także osobom, instytucjom, firmom i organizacjom współpracującym przy organizacji XXIV Międzynarodowego Biegu po Plaży, XIX Ogólnopolskiego Biegu Samorządowego „Bursztyn Jarosławca” i XXIV Ogólnopolskich Biegów Młodzieżowych „Powitanie Lata”.

Bardzo gorąco dziękujemy Sponsorom, a szczególnie Gminnemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu za sprawne i profesjonalne działanie podczas organizacji biegu. Państwa wkład i zaangażowanie w przygotowania imprezy znacząco uatrakcyjnia i podnosi rangę naszego sportowego święta.

Już dziś zapraszamy na kolejny Jubileuszowy XXV Międzynarodowy Bieg po Plaży, który odbędzie się 5 lipca 2015 roku.

 

SPONSORZY
 XXIV MIĘDZYNARODOWEGO BIEGU PO PLAŻY
„JAROSŁAWIEC 2014”  6 LIPIEC 2014 r.

 

  1. Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Postominie
  2. ASA Sp. z o.o. Głubczyce
  3. TAURON Ekoenergia
  4. Laminopol Sp. z o. o. – Słupsk
  5. Curver Poland sp. z o. o. – Słupsk
  6. „STRAUSS CAFE Poland Sp. z o.o. – Warszawa
  7. OSHEE Polska Sp. z o.o.
  8. Biuro Usług Turystycznych KOTARZ – Ośrodek Wypoczynkowy MŁYNARZ – Jarosławiec
  9. Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce
  10. Ciastkarnia – Wytwórnia Lodów „Taja” – Jarosławiec
  11. Firma Handlowo – Usługowa SMART – Jarosławiec
  12. Muzeum Bursztynu – Maksymilian Kwiatkowski
  13. Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” – Postomino
  14. Gospodarstwo Ogrodnicze STEFAN KWIATKOWSKI – Pieńkowo
  15. HYDROGEOBUDOWA Sp. z o.o. – Sławno
  16. Komenda Główna Straży Granicznej
  17. Kiosk warzywny – ZENON WITEK – Postomino
  18. „Król Plaza Spa & Welness” – Jarosławiec
  19.  „LispolPlus” s.c. – Łódź
  20. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
  21. MEGAWAT Polska S.C  – Marszewo
  22. Ministerstwo Sportu i Turystyki
  23. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych
  24. Nadwiślańska Agencja Turystyczna Sp. z o.o. – Ośrodek Wypoczynkowy ZA WYDMĄ – Jarosławiec
  25. Ośrodek Wczasowo – Kolonijny „Barka” – Jarosławiec
  26. Ośrodek Kolonijny „Rafa” – Jarosławiec
  27. Ośrodek – Wczasowo – Rehabilitacyjny „Arka” – Jarosławiec
  28. Ośrodek Wczasowy „Albatros” – Jarosławiec
  29. Ośrodek Wczasowy „Na Wydmie” – Wicie
  30. Ośrodek Wypoczynkowy „Bryza Morska” – Jarosławiec
  31. Ośrodek Wypoczynkowy „Słoneczna Plaża” – Jarosławiec
  32. Park Wodny „Jan” – Darłowo
  33. Pensjonat „Jarosławianka” – Jarosławiec
  34. Piekarnia „Jakubowscy” – Wanda i Tadeusz Jakubowscy – Sławno
  35. Pismo Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA
  36. Pokoje Gościnne GLISZCZYŃSCY – Jarosławiec
  37. Polski Komitet Olimpijski
  38. Polski Związek Lekkiej Atletyki
  39. Postomiński Klub Morsów „Wiking”
  40. Powiat Sławieński
  41. Restauracja JACKOWO Mieczysław i Katarzyna Zawada
  42. Rolnicza Spółdzielnia Handlowo – Usługowa – Bydgoszcz
  43. Sklep Ogólnospożywczy – Jadwiga i Janusz Sowiński – Postomino
  44. Sklep Ogólnospożywczy – Józef Wieczorkowski – Jarosławiec
  45. Sklep Sportowy „PUMA” – Sławno
  46. Starosta Sławieński
  47. UKS „Czarni Pieszcz”
  48. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości Wicie
  49. Tawerna Maltańska Marek Czerwiński
  50. TOTALIZATOR SPORTOWY Sp. z o.o. – Oddział  Koszalin
  51. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
  52. 6 Wojskowy Oddział Gospodarczy – Ustka
  53. VAN PUR SA – Browar Koszalin
  54. Zakład Ogólnobudowlany – Ryszard Kowalski – Postomino
  55. Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego – Maria i Grzegorz Sendeccy – Bobrowicki
  56. Zespół Szkół w Jarosławcu
  57. Żuchowski Piotr – sołtys Sołectwa Jarosławiec

 

Poprawiony: czwartek, 17 lipca 2014 09:34
 

Nagrody biegu:


 

zielone-160

 

laur-160px

 

glos-koszalinski-2010

 

biegi-przelajowe-1

 

zachodniopomrskie - 1

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2002

Jesteś tutaj: Home