Najważniejsze wieści w skrócie

Zapraszamy na XXIX Międzynarodowy Bieg po Plaży "Jarosławiec 2019", który odbędzie się w niedzielę 7 lipca 2019 roku.

o Gminie

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Modliszewski    piątek, 17 lutego 2012 13:53

Gmina Postomino położona miedzy Ustką a Darłowem jest jednym ze znaczących obszarów turystycznych Polskiego Wybrzeża ze względu na bogate walory naturalne, mikroklimat i dostęp do Morza Bałtyckiego. Elementy atrakcyjności turystycznej gminy generują zainteresowanie ze strony turystów krajowych i zagranicznych. Turystyka staje się główną dziedziną gospodarki naszej gminy. Czyste środowisko sprawia, że zaliczana jest do ?Zielonych Płuc Polski?. Pas wybrzeża gminy o długości 15 km tworzą przepiękne wydmy porośnięte sosnowymi i mieszanymi lasami.

Wizytówką gminy jest Jarosławiec ? malownicza miejscowość kusząca niezapomnianymi zachodami słońca, bogactwem lasów oraz specyficznym klimatem. Jest to systematycznie rozwijający się ośrodek nadmorski, rangi krajowej, posiadający dobrze rozwiniętą infrastrukturę noclegową i gastronomiczną, oferującą szeroki przekrój cen, standardu i zakresu świadczonych usług.

W Jarosławcu znajduje się najnowocześniejszy i jeden z największych w Europie kompleks basenów rekreacyjnych z podgrzewaną wodą, który od maja do września stanowi jedną z wielu atrakcji turystycznych gminy. Tegoroczną nowością Jarosławca jest jedyny na polskim wybrzeżu całoroczny stok narciarski pod dachem, gdzie można uczyć się i doskonalić umiejętności narciarskie i snowboardowe.

Mieszkańcy gminy Postomino oferują turystom wypoczynek m.in.: w czarownych zagrodach agroturystycznych, przytulnych pokojach gościnnych, stylowych domkach letniskowych, jak również w przepięknych ośrodkach wczasowych, w których coraz częściej trafiamy na szeroką ofertę z zakresu usług odnowy biologicznej i zabiegów kosmetycznych. W każdym z tych miejsc spotkają się Państwo z życzliwością, gościnnością i radosnym uśmiechem.

Turyści Naszej Gminy mogą poznać jej urokliwe zakątki w trakcie długich spacerów - szlakami pieszymi, podczas przejażdżki rowerowej - szlakami rowerowymi, jak również w trakcie spływu po rzece Wieprza ? szlakiem kajakowym. Wody powierzchniowe Gminy Postomino to także jeziora. Największe to Wicko będące dawną zatoka morską, oddzielone od morza piaszczystymi mierzejami. Na jego tafli corocznie odbywają się Międzynarodowe Regaty Modeli Sterowanych Radiem, a w roku 2013 po raz pierwszy Mistrzostwa Świata. Kolejnym jeziorem jest Marszewo o kryształowo czystej wodzie. W akwenie tym można zaznać relaksu pływając rowerem wodnym czy wpław pod bacznym okiem Ratowników WOPR. Jezioro Pieńkowo natomiast jest niezastąpione dla miłośników wędkarstwa.

Na terenie gminy Postomino, a szczególnie w Jarosławcu, prowadzony jest szereg różnych imprez mających na celu uprzyjemnienie i uatrakcyjnienie spędzenia urlopu wczasowiczom.

Prezentując niezaprzeczalne uroki naszej gminy gorąco zapraszam do jej odwiedzenia ? bo warto. Wspaniałe morskie powietrze, klifowe wybrzeże z pięknymi plażami i czystą wodą ? nadmorskie sosnowe lasy ? wyjątkowo malownicze trasy rowerowe, a także zabytki naszej nadmorskiej perły ? Jarosławca ? z pewnością będą atrakcjami na długo chowanymi w Państwa pamięci.

Zapraszam do nadmorskiej Gminy Postomino.

Janusz Bojkowski
Wójt Gminy Postomino

Poprawiony: poniedziałek, 20 lutego 2012 12:00
 

Nagrody biegu:


 

zielone-160

 

laur-160px

 

glos-koszalinski-2010

 

biegi-przelajowe-1

 

zachodniopomrskie - 1

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2002

Jesteś tutaj: Home o gminie Postomino